% 20 Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı


Ziraat bankası 2016 yılında yürürlüğe giren çeyiz hesabı için düğmeye bastı.Yeni evlenecek çiftlerin ileriki zamanlarda maddi sıkıntıya girmemeleri için düzenlenen kampanya ile % 20 devlet katkısı var.

Tasarruflarınızı ziraat bankasında çeyiz hesabı açarak biriktirebilirsiniz.18 Nisan tarihinden itibaren bir çeyiz hesabı açarak enaz 3 sene birikim yaparak 27 yaşını doldurmadan evlenirseniz toplam biriktirdiğiniz ücretin yüzde yirmisi kadar devletin sağladığı katkı hesabınıza otomatik olarak eklensin.

% 20 devlet katkılı çeyiz hesabından faydalanma şartları;

Sizde 24 yaşını doldurmamışsanız ve daha önce hiç evlenmemişseniz  Türkiye cumhuriyeti vatandaşıysanız bu katkıdan faydalanabilirsiniz.

Evlendiğiniz tarihten önce enaz 3 sene düzenli ödeme yaptıysanız bu katkıdan faydalanabilirsiniz.

27 yaşını tamamlamadan birinci evliliğini yapanlar evlendiğiniz tarihten itibaren altı ay içinde belgesi ile başvuru yapanlar çeyiz hesabından faydalanabilir.

Ödemelerini düzenli şekilde aksatılmadan yapılması önemlidir bunun için ödemelerini aksatanlar % 20 devlet katkısını hakkını kazanamayacaklardır.

Çeyiz hesabının özellikleri nelerdir?

  1. Devlet katkısı yaptığınız ödemeye göre değişmektedir ancak evlendiğiniz tarih itibari ile ilgili hesaptaki birikiminizin % 20 sini geçmeyecektir.
  2. Devlet katkısı  maksimum  tutarı  ödemelerinizdeki heryıl yeniden değerleme oranı kadar artırılacaktır.
  3. Düzenli yaptığınız ödemelerinize ilave olarak maksimum sınırı aşmamak kaydı ile istediğiniz zaman hesabınıza para yatırılabilecektir.
  4. Çeyiz hesabınız Türk Lirası olarak açabilirsiniz.
  5. Bir kişi adına yalnızca bir adet çeyiz hesabı açılabilecektir ve diğer bankalar devir edilemeyecektir.
  6. Hesap ücretini asgari ödeme tutarının altına düşürmemek şartı ile yılda iki defa birikimlerinizden çekebilme hakkınız vardır.

Ayrıntılı bilgi için ziraat bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz sorularınızı bankakrediler.com ekibimize iletebilirsiniz.Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın