İşbankası Çeyiz Hesabı


İşbankası evlilik düşüncesi olan gençlerin evlendiklerinde nakit sıkıntısı çekmemeleri için yapabilecekleri güzel bir birikim.

Gelecekte rahat bir yaşamı kendinize sunabilmeniz adına bugünden yapılan bir birikim rahat yaşamanızı sağlar.

İşbankası Türk lirası vadeli mevduat hesabı olarak açılabilen çeyiz hesabı,cazip faiz oranları ve yüzde yirmiye varan devlet katkısı ile zaman kaybetmeden bugünden birikim yapılan evleneceğiniz dönemdede sizi maddi sıkıntılardan kurtaran çok güzel bir projedir.

Çeyiz hesabını 18.04.2016 dan itibaren işbankası şubelerinden ve 25.04.2016 tarihinden itibaren işbankası internet şubesinden açabilirsiniz.

İşbankası çeyiz hesabının şartları aşağıdadır;

 1. Açacağınız çeyiz hesabı Türk lirası cinsinden üç,dört veya beş yıl olarak açtırabilirsiniz.
 2. Sadece Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarınca ve mavi kart sahiplerince açtırılabilir.
 3. 18 Yaşından büyük kişilerin çeyiz hesabı açabilmeleri için hiç evlilik yapmamış olması ve maksimum 24 yaşını doldurmamış olmaları gerekir.
 4. Çeyiz hesabını açacak kişi sadece bir hesab açabilir.
 5. Evlenme düşüncesi olan çiftlerin her biri adına ayrı ayrı çeyiz hesabı açtırabilir ve devlet katkısından faydalanabilirsiniz.
 6. Çeyiz hesabınıza aylık ve üç aylık dönemde vadesiz mevduat hesabında düzenli olarak para yatırılabilmektedir.
 7. Çeyiz hesabı ödemelinde seçeceğiniz aylık veya üç aylık ödeme tercihinizi  12ay sonunda dilerseniz değiştirebilirsiniz.
 8. Çeyiz hesabı ödeme gününüz iş günleri arasında seçilebilir,ödeme gününüzün iş gününe denk gelmemesi durumunda ilk işgünü ödeme günü olarak belirlenir.
 9. Çeyiz hesabı sahibinin talimatları doğrultusunda vadesiz mevduat bakiyesinin talimat tutarının tamamı için yeterli olmadığı durumlarda,ödemelerinizi kredili mevduat hesabınızdan karşılanabilir.
 10. Çeyiz hesabına minimum aylık ödeme tutarı 105.58tl maksimum 1.055.80tl ,3aylık düzenli ödeme tutarı ise minimum tutar 316.74tl maksimum tutar 3.167.40tl olarak belirlenmiştir.
 11. Çeyiz hesabı açılış tarihinde bir kereye olmak şartı ile 15.837tl ye kadar hesabınıza para yatırabilirsiniz.
 12. Çeyiz hesabını aylık seçerseniz bir yılda 3 defadan fazla ödemelerinizi aksatırsanız devlet katkısından faydalanamazsınız.
 13. Çeyiz hesabını 3aylık ödeme şeklinde seçerseniz bir yılda 1 defadan fazla ödemelerinizi aksatırsanız devlet katkısından faydalanamazsınız.

İşbankası devlet katkısından faydalanabilmeniz için;

 1. Evlenmeden önce asgari 3 sene boyunca çeyiz hesabınıza düzenli bir şekilde ödeme yapmanız gerekir.
 2. 27 yaşını doldurmadan birinci evliliğinizi yapmanız gerekir,
 3. Evliliğini müteakip 6 ay içerisinde uluslararası aile cüzdanı ve ilk evliliği olduğu olduğuna dair 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 44. maddesi gereğince İlçe Nüfus Müdürlükleri’nden alacağı belge ile Bankamıza başvurması.

İşbankası çeyiz hesabı devlet katkısı tutarları aşağıdadır;

36AYDAN AZ SÜRE İLE YAPILAN BİRİKİMLERİNİZ İÇİN DEVLET KATKISINDAN YARARLANAMAZSINIZ.

36-47 AYDAKİ HESABINIZDAKİ BİRİKİM TUTARLARINIZ YÜZDE 10 İLE ÇARPILARAK ÖDENECEK BEDEL  4.223.20TL Yİ GEÇEMEZ.

48-59 AYDAKİ HESABINIZDAKİ BİRİKİM TUTARLARINIZ YÜZDE 15 İLE ÇARPILARAK ÖDENECEK BEDEL  4.751.10TL Yİ GEÇEMEZ.

60 AY VE ÜZERİ HESABINIZDAKİ BİRİKİM TUTARLARINIZ YÜZDE 20 İLE ÇARPILARAK ÖDENECEK BEDEL 5.279TL Yİ GEÇEMEZ.

Devlet katkısı hakkını kaybeden müşteriler çeyiz hesabı statüsünden çıkarılır,müşterinin talimatı olmadığı sürece hesap açık kalır ve devlet katkısı hakkı bulunmadan devam eder.

Ayrıntılı bilgi işbankası şubelerinde sorularınızı bankakrediler.com ekibimize iletebilirsiniz.Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın