Konut Kredilerinde Ekspertiz Ücreti


Ekspertiz ücreti bankaların konut kredilerinde konutun değerini belirlemede önemli rol oynayan  konut kredisini kullanan müşteriden alınan ücrettir.

Konut kredisi kullanan bireyler konutun değerini belirlemede başvurduğu banka aracılığı ile bankanın anlaşmalı olduğu eksper şirketi konuta gelerek metre kare,konutun nasıl olduğu,kaç katlı,yıpranma durumu vs. rapor tutar ve 2-3 gün içinde rapor sonucu çıkar olumlu çıkması durumunda kredi işlemlerinde sona yaklaşılır.

Bankaların ekspertiz ücretide ortalama bütün bankalarda aynıdır ve 500-600tl  civarındadır.Sizde konut kredisi kullanmak istediğinizde bankanız aracılığı ile bu ücreti ödersiniz aslına bakarsanız gerçekten güzel birşey banka ipotek altına alacağı konutun değerini belirlemiş olur ve sizde alacağınız konutun sağlamlığı ve değeri açısından tam bilgi sahibi olursunuz.

Banka sağlam olmayan konutlarda kredi kullanılması oldukça zordur eksper şirketi bu gibi binalara olumsuz rapor düzenler.Tabiki müşteride alacağı binanın sağlam olmasını ister.

Eksper raporu ve konut kredisi kullanmak isterseniz banka şubelerindeki bireysel müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek detaylı bilgiyi alabilirsiniz.Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın