Kredi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Günümüzde banka kredilerinin  ihtiyaç,taşıt,konut ve tüketici kredileri ile hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçektir.Hepimizin krediye ihtiyacı vardır ancak ne kadar bilinçliyiz.

Kredi olanakları bankadan bankaya farklılık gösterebilir.Faiz oranı,vade,sigorta ve masraf,dosya masrafı,kredi taksit tutarı ödeme planı değişiklikleri ile karşımıza çıkar.

Kredi kullanımlarında en çok dikkat etmemiz gereken 1.nokta krediyi vadesinde ödememiz gerekir.3ay ertelemeli kredilerde ise zamanı geldiğinde vadesi geçmeden ödemeliyiz.Şu konuyada dikkat etmeliyiz vadesi hafta sonuna geliyorsa öncesinde ödeme yapıp krediyi kara listeye aldırmamalıyız.

Kredi kullanımlarında dikkat etmemiz gereken 2.nokta ise sözleşmelerin  birer nüshasını elden teslim almalıyız.

Kredi kullanımlarında dikkat etmemiz gereken 3.nokta ise ihtiyacımız olan kredi tutarının bir kısmının masraflara çıktığını bilmeliyiz ödememiz gereken nakitin eksik kalmasından dolayı masraflarıda düşünüp üst limit eklememiz gerekir.

Banka kefil isterse kefilin eşinin de imzasının gerektiğini bilmeliyiz.

Günümüzde birçok kolaylık sunan bankaların şubelerine giderek bireysel müşteri temsilcileri aracılığı ile konut,taşıt,ihtiyaç kredilerinin detaylı birşekilde tutar,vade,aylık faiz oranı,dosya masrafı,aylık  taksit tutarı,toplam geri ödenecek tutar bu gibi soruları hemen sorup net cevabını almalıyız.

Ayrıntılı bilgiyi bankakrediler.com editörlerimize 7gün 24 saat iletebilirsiniz.Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın