Mobil Şube ve Bankalar


Bankalar artık cep telefonumuzda.Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün yenilikler hayatımıza giriyor bankalarda yeni teknoloji hareketlerini takip ederek bizlere birçok kolaylık sunuyor bunlardan bir taneside mobil şube.

Mobil şube nedir?

Bankaların müşterilerine sunduğu cep telefonumuza kolayca indirebileceğimiz ios ve android işletim sistemlerinden bankaların uygulamalarını kolayca indirebiliriz.Mobil şube ile cep telefonunuzdan internetinizle kolayca bütün bankacılık işlemlerinizi hızlı ve güvende yapabilirsiniz.

Üstelik mobil şube ile yapacağınız çoğu işlem ücretsizdir.

Mobil Şubeyi Nasıl Kullanabilirim?

Banka müşterisi değilseniz mobil şubeyi cep telefonunuza indirdikten sonra hesap aç ile hesab başvurusu yapıp banka müşterisi olabilir ve mobil şubeyi kullanabilirsiniz.

Banka müşterisi iseniz banka hesabınızın bulunduğu banka şubesine nüfus cüzdanınızla mobil şube başvuru formunu doldurarak aktif hale getirebilirsiniz.

Mobil Şubede hangi bankacılık işlemlerini yapabilirim?

Mobil şube ile cep telefonunuzdan herzaman ve heryerde banka hesap bilgilerinizi takip edebilir,hesap hareketlerini görüntüleyebilirsiniz.Üstelik para transferi seçeneğiyle eft ve havale işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.Ayrıca zamanı gelen faturalarınızı da hemen ödeme imkanı sunuluyor.

Mobil Şube Soru Formu

Mobil uygulamayı yurtdışında da kullanabilirmiyim.Tabiki mobi şubeyi yurt içi ve yurt dışında kullanabilirsiniz.

Mobil Şube şifremi unuttum bloke oldu ne yapmalıyım.Tek yapmanız gereken banka şubesini telefonunuzla arayıp yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz yada mobil şubenizden şifremi unuttum linkine tıklayarak yeni şifre oluşturmanız mümkündür.

Mobil şube bilgilerimin güvenliği için ne yapmalıyım?

Günümüzde teknoloji çağında güven oldukça önemlidir bu açıdan mobil şubeyi kullanan müşterilerimizin antivirüs programı güvenlik yazılımı kullanmaları gerekmektedir.

Virüs programınızı güncel tutmanız ve cep telefonunuzu istikrarlı birşekilde virüs taraması yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Önemli bir not kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız isim soyisim,doğum tarihi,doğum yeri,tc kimlik numaranız,anne kızlık soyadınız,cep telefonu numaranız ve elektronik posta adresinizi kimseye bilgisini vermeyiniz.

Mobil şube işleminizi yaptıktan sonra güvenli çıkış linkine tıklayarak çıkabilirsiniz.Banka bireysel müşteri temsilcinize dahi şifrenizi ve kullanıcı adınızı paylaşmayınız.

Şifrenizi periyodik zamanlarda değiştirip güncel tutmalısınız.Mobil şubeyi güvendiğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.Cep telefonunuzun çalınması ve kötü niyetli kullanıcıların eline geçmesi gibi durumlara karşı cihazınızın şifreli hale getirmiş olmanız ve mobil şubenizin de direkt girilmemesi oldukça önemlidir.

Ayrıntılı bilgi ve mobil şube başvurunuzu bankanızın bireysel müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek yapabilirsiniz.Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın